<--!>


TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU | TEST MENU

piątek, 29 listopada 2013

Piechota Bractwa - recka


Tradycyjnie najpierw fotka ramek przed wycięciem części. Jest kilka dziwnych rzeczy: na nogach jest wypustka pierwotnie mająca ułatwiać łączenie z tułowiem, natomiast na tułowiach nie ma odpowiednich otworów. Druga sprawa to dość dziwnie wygięty nadgarstek przy dwóch rękach trzymających karabin. A jak już się czepiam: render w sklepie pokazuje opcje sklejenia niedostępne faktycznie na modelach.

Sklejanie nie jest łatwe, potrzeba trochę czyszczenia z nadmiarowej żywicy, no i odpowiednie ułożenie rąk i karabinu zajmuje chwilę czasu. Przykleiłem karabin do prawej ręki i starałem się dobrać pasującą lewą ale okazywały się za długie, skończyło się na tym ze przykleiłem ręce i dopasowałem do nich gnata. Wyszło całkiem fajnie.


Poziom szczegółów jest dobry, choć jak w przypadku poprzednich ludków trzeba będzie uważać z gęstością farby by nie zamalować tych drobniejszych. Generalnie kształty są ok i od razu widać że to Bractwo. Natomiast modele są bardzo ...smukłe, najlepiej to widać na porównaniu skali ze starym warzonkiem i ludkiem z GW. Autor troszkę przesadził z heroicznymi proporcjami a trzeba wziąć poprawkę że w tym hełmie musi się mieścić jeszcze głowa. Na fotce widać też moją nieudolną próbę zmiany pozy sierżanta, to jest plus żywicy: po zanurzeniu we wrzątku robi się elastyczna na tyle żeby dokonać drobnych poprawek.


3 komentarze:

 1. Uwielbiam sierżanta :D
  Kojarzy mi się z:
  http://www.quickmeme.com/img/63/63adf70a2c95b67ed30c1e6031d13ca48bb74638da9e92cc3fdfbee07b1f8b7f.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi sie kojarzy z tym :D http://pl.memgenerator.pl/mem-image/kurwa-no-nie-no-po-prostu-kurwa-no-nie-pl-000000 a tak ogólnie to nie podobają mi się te ludki. Bractwo z 2 edycji było o niebo lepsze, widać że ktoś kto je projektował nie miał za dużo doświadczenia. Póki co capitol najlepiej im wyszedł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze, kurcze grałem bractwem w 2ed. i moje stare modele wyglądają dużo lepiej niż to teraz...

  OdpowiedzUsuń